Достапни линкови

Њујорк: Кофи Анан апелира на САД за директни преговори со Иран


Генералниот секретар на Обединетите Нации Кофи Анан упати апел до Соединетите Држави да започнат директни преговори со Иран за неговата нуклеарна програма, оценувајки дека тоа би можело да доведе до решение на кризата. Анан изјави дека доколку сите клучни фактори се најдат на иста маса, можно е решение, кое би ги отстранило грижите на сите.
XS
SM
MD
LG