Достапни линкови

Багдад: Во самоубиствен напад загинале најмалку осум луѓе


Ирачката полиција соопшти дека во денешниот напад на бомбаш самоубиец во близина на судот во Багдад загинале најмалку осум луѓе, додека над дваесет и пет биле повредени. Прецизирано е дека сите жртви биле цивили.
XS
SM
MD
LG