Достапни линкови

Њу Делхи: Четиригодишно дете постигна рекорд во трчање


Четири ипол годишниот Будиа Синг од Индија успеа да истрча шеесет и пет километри за седум часа. Детенцето за време на постигнувањето на рекордот во иссклучително топлото време бил придружуван од двесте членови на индиските резервни полициски сили.
XS
SM
MD
LG