Достапни линкови

Кашмир: Акција на индиската армија за пронаоѓање и елиминирање милитанти


Индиската армија соопшти дека започнала акција за пронаоѓање и елиминирање на милитантите во индискиот дел на Кашмир, каде што во последните насилства загинаа 35 лица. Владите на Индија и на Пакистан ги осудија насилствата, кои се сметаат за најкрвави во последните неколку години.
XS
SM
MD
LG