Достапни линкови

Камшир: Најмалку 22 Индуси убиени во напад на исламски екстремисти


Најмалку дваесет и двајца индуси биле убиени во нападот на исламски екстремисти врз две села во индискиот дел на Кашмир, соопшти индиската полиција. Најголемиот масакр во последниве неколку месеци се случи на само неколку дена пред палнираните разговори на индискиот премиер Манмонах Синг со кашмирските сеапаратистички групи во Њу Делхи. До сега ниту една екстремистичка организија не ја презеде одговорноста за нападите.
XS
SM
MD
LG