Достапни линкови

Њујорк: Протести за повлекување на американските трупи од Ирак


Над илјада луге вчера протестираа низ Менхетан барајки итно повлекување на трупите од Ирак и најавувајки дека се спремни да ја продолжат кампањата до парламентарните избори во Соединетите држави, планирани за ноември . На протестите беше забележана и актерката Сузан Сарндон.
XS
SM
MD
LG