Достапни линкови

Зворник: Две лица загинаа, а 45 повредени во тешка сообраќајна несреќа


Во синокешната тешката сособракјната несрека во Зворник во која загинаа две лица , четворица од вкупно 45 патника имаат потешки повреди мегу кои двјаца државјани на пакистан и припадник на КФОР од Косовска Митровица, соопшти јавното обвинителство во Бијелина. Несреќата се случи кога автобус од источно Сараево кој сообраќал на релација источно Аараево Белграда судирајќи се со шлепер излетал во зворничкото езеро.
XS
SM
MD
LG