Достапни линкови

Свет: Ал Завахри ги повика Палестинците да го соборат Первез Мушараф


Вториот човек на терористичката мрежа Ал Каеда, Ајман Ал Завахри, преку видео порака објавена на интернет, ги повика пакистанците да го соборат претседателот Первез Мушараф. Завахри исто така оценува дека Соединетите Држави и нивните сојузници во Ирак не постигнале ништо освен загуби и катастрофи.
XS
SM
MD
LG