Достапни линкови

Драч: Средба на претседателите на државите од Југоисточна Европа


Денеска во албанскиот град Драч се одржува неформална средба на шефовите на државите од Југоисточна Европа. Централни теми на собирот се економската соработка и развојот на туризмот во регионот, како и аспирациите на регионот за побрза евроатлантска интеграција.
XS
SM
MD
LG