Достапни линкови

Насирија: Три италјански и еден романски војник загинале во експлозија на воен конвој


Три италијански и еден романски војник загинале во експлозија на воен конвој во ирачкиот град Насирија. Анса јави дека притоа бил ранет уште еден италијански војник. Од друга страна , непознат напаѓач од заседа ја убил сестрата на ирачкиот потпретседател Тарик ал Хашеми и нејзиниот телохранител. Хашеми сунит беше наименуван на функцијата во саботата.
XS
SM
MD
LG