Достапни линкови

Томск: Средба Меркел - Путин


Германскиот канцелар Ангела Меркел денеска во сибирскиот град Томск, треба да се состане со рускиот претседател Владимир Путин. Како што е највено, главни теми се меѓусебната енергетска соработка, како и кризата со иранската нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG