Достапни линкови

Багдад: Убиени 12 милитанти во акција на американските сили


Американските сили во Ирак соопштија дека убиле 12 милитанти за време на акцијата во местото Јусифија. Во престрелките загинала и една жена.
XS
SM
MD
LG