Достапни линкови

Вашингтон: Џорџ Буш наредил истрага за зголемувањето на цената на бензинот


Белата Куќа соопшти дека претседателот Џорџ Буш наредил истрага за да се утврди дали зголемувањето на цената на бензинот во Соединетите Држави била предизвикана со нелегални активности. Постојат сомневања дека поскапувањето дошло поради можните измами на американските бензински пазари.
XS
SM
MD
LG