Достапни линкови

Пекинг: Кина ќе му продаде 50 воза на Иран


Кина соопшти дека се согласила на Иран да му продаде 50 патнички воза во вредност од 60 милиони долари. Се наведува дека Кина ќе му даде кредиот за оваа намена на Иран за покривање на 85 насто од сумата.
XS
SM
MD
LG