Достапни линкови

Багдад: Најмалку шестмина загинати во експлозии на автомобили бомби


Ирачката полиција соопшти дека најмалку 6 лица загинаа а 50 се повредени при експлозија на 4 аватомобили бомби во Багдад. Во вчерашните инциденти во Ирак загинаа 20 ирачани и тројца американски војници.
XS
SM
MD
LG