Достапни линкови

Авганистан: Најмалку едно лице загинало во напад на Талибанците


Во денешниот напад на талибанците во Авгансиатан загинало едно лица, а 14 автомобили се уништени. Пред тоа кандскиот министер Стефан Харпер изрази осуда за смртта на четворицата канадскивојници во Авганистан кои вчера загинаа во екплозија на бомба во Кандахар, но соопшти дека Канада нема да ја повлече мисијата од таа земја.
XS
SM
MD
LG