Достапни линкови

Катманду: Продолжуваат протестите


Над илјада демонстранти денескаво главниот град на Непал Катманду повторно излегоа на протести против кралот Гијанендра, иако на сила е засилен полициски час. Агенциите јавија дека најмлку три лица биле ранети кога полицијата отврила оган врз демонстарнтите, додека вчера за да ги спречи демонстрнтите да пријдат кон палатата на кралот , во судири со полицијата најмлку сто лица беа ранети.
XS
SM
MD
LG