Достапни линкови

Охрид: Посета на бугарскиот министер за внатрешни работи


Бугарскиот министер за внатрешни работи Румен Петков, денеска во Охрид ќе се состане со неговиот македонски колега Љубомир Михајловски а ќе биде промен и од претседателот Бранко Црвенковски. Бугарскиот министер Румен Петков ке биде во посета на Република Македонија до понеделник.
XS
SM
MD
LG