Достапни линкови

Камчатка: Серија земјотреси на Камчатка


Серија нови земјотреси ја погодија Камчатка на рускиот далечен исток од кои најсилниот бил 7,7 по рихтер на 43 километри под површината на земјата, а афтер шокот бил 6,2 степени.. Како што се јавува, десетина лица се повредени а во областа Кориак имало оштетувања на згради, болници и училишта.
XS
SM
MD
LG