Достапни линкови

Кабул: Загинат еден американски војник


Американските сили во Авганистан соопштија дека еден нивен војник загинал, а еден владинин војник бил ранет во денешните судири во централната провинција Урузган. Според авганистанското министерство за одбрана 19 милитанти биле уапсени во судири на југот на земјата.
XS
SM
MD
LG