Достапни линкови

Исламабад: Најмалку 7 војници загинале, а 27 се ранети во Пакистан


Најмалку 7 војници загинале, а 27 биле ранети при нападот на екстремистите во северо-западен Пакистан, во близина на границата со Авганистан. Напаѓачите успеале да побегнат.
XS
SM
MD
LG