Достапни линкови

Тирана: Френк Визнер побарал подршка од Албанија за решавање на статусот на Косово


Американскиот пратеник за Косово Френк Визнер побарал подршка од Албанија за преговорите за идниот статус на покраината. Тој изјавил дека во решавањето на конечниот статус на Косово треба да придонесат сите земји во регионот, а оти Албанија има клучна улога. Визнер, со посетата на Тирана, ја завршува турнејата низ Балканот.
XS
SM
MD
LG