Достапни линкови

Москва: Најмалку 11 лица загинаа во пожар на градилиште


Најмалку 11 лица загинале во пожарот кој изутрината избувнал на едно градилиште во близина на Москва, соопштија руските власти. Причините за пожарот, кој ги зафатил бараките во кои биле сместени работниците, не се познати.
XS
SM
MD
LG