Достапни линкови

Газа: Хамас ги отфрли обвинувања дека стационира оружје во Јордан


Хамас ги отфрли обвинувањата дека стационира оружје на јорданска територија. Вчера Јордан соопшти дека открил ракетни лансери и експлозиви за кои се верува оти и припаѓале на Хамас. Поради тоа е откажана и посетата на палестинскиот министер за надворешни работи на Јордан.
XS
SM
MD
LG