Достапни линкови

Берлин: Германија изрази подготвеност за отворање на нацистичките документи


Германија изрази подготвеност за отворање на досега строго затворените нацистиски документи од концентрациониот логор во градот Бад Аролсен. Отворањето на архивата претходно треба да биде дозволено и од десет други земји од каде што потекнувале затворениците во тој логор.
XS
SM
MD
LG