Достапни линкови

Сараево: Минатата година уапсени три лица кои планирале самоубиствени напади во Европа


Босанското јавно обвинителство соопшти дека во минатата година биле уапсени три лица кои планирале самоубиствени напади врз западни цели во Европа. Со нападите требало да се присилат европските влади да ги повлечат нивните војници од Ирак и од Авганистан.
XS
SM
MD
LG