Достапни линкови

Сиетл: Кинескиот претседател Ху Џинтао го посети Мајкрософт


Кинескиот претседател Ху Џинтао кој престојува во Соединетите Држави денеска во Сиетл го посети компјутерскиот гигант Мајкрософт на разговори со претседателот на компанијата Бил Гејтс. Кинескиот претседател утре во Вашингтон ќе се сретне со американскиот претседател Џорџ Буш.
XS
SM
MD
LG