Достапни линкови

Москва: Разговори за иранската нуклеарна програма


Преставници на петте постојани членки на Советот за Безбедност на Обединетите Нации плус Германија денеска во Москва ќе разговараат за иранската нуклеарна програма, односно можните мерки за Иран да запре со збогатување на ураниумот. Според Вашингтон на дневен ред се мерки како замрзнување на иранската актива или реастрикции за патување на ирански високи личности.
XS
SM
MD
LG