Достапни линкови

Вера Круз: 60 лица загинаа во Мексико


Над 60 лица загинаа во источно Мексико во близина на Вера Круз кога автобус падна во бездна. Како што јавија агенциите, полицијата смета дека откажале сопирачките, а во автобусот имало 71 патник наместо предвидените 46.
XS
SM
MD
LG