Достапни линкови

Хонг Конг: Најмалку 8 илјади кокошки уништени во источна Кина


Најмалку 8 илјади кокошки се уништени во источна Кина, откако 400 – тини умреа минатата наедела. Според Саут Чајна Морнинг Пост, со седиште во Хонг Конг на фармерот му било наредено да не зборува за случајот карактеризиран како државна тајна. Досега птичјиот грип се рашири во 30 земји во светот.
XS
SM
MD
LG