Достапни линкови

Вашингтон: Џералдина Брукс ја доби Пулицеровата награда за литература


Џералдина Брукс ја доби Пулицеровата награда за литература за 2006 за книгата Марш за американската граѓанска војна. Од печатените медиуми Вашингтон Пост доби 4 пулицерови награди, од кои една за известувањето за странските затвори на ЦИА, а Њујорк Тајмс зема три награди од кои една е за американскиот валдин телефонски програм за прислушување.
XS
SM
MD
LG