Достапни линкови

Њујорк: Цената на нафтата 70 долари за барел


Цената на нафтата малку се намали, но останува на ниво од 70 долари за барел. Вчера нафтата на светските берзи доби нови рекорди во Њујорк и Лондон. Во Њујорк цената за барел лајт свит беше 70,40 долари, а во Лондон - Норт си барелот е 71,46 долари.
XS
SM
MD
LG