Достапни линкови

Вашингтон: Истрага на американските сили за загинувањето на седуммина авганистански цивили


Американските сили започнаа истрага за загинувањето на 7-мина авганистански цивили за време на офанзивата на сојузничките сили против милитантите во провинцијата Кунар. Истрага се води и за загинувањето на 6-мината авганистански полицајци за време на борбите со талибанците во провинцијата Кандахар.
XS
SM
MD
LG