Достапни линкови

Техеран: Иран ќе донира 50 милиони долари за палестинската влада


Иранскиот министер за надворешни работи Манучер Мотаки соопшти дека Иран ќе и даде 50 милиони долари помош на палестинската влада, предводена од Хамас. Европската Унија и Соединетите Држави ја прекинаа помошта за палестинската влада се додека Хамас не се откаже од насилствата и не го признае Израел.
XS
SM
MD
LG