Достапни линкови

Ватикан: Прва великденска цереминија на Папата Бенедикт Шеснаесетти


Папата Бенедикт Шеснаесетти се очекува вечер на полноќ да ја предводи церемонијата во Ватикан по повод утрешниот католички Велигден. Поглаварот на Римокатоличката црква синоќа ја водеше и процесијата која традиционално се одржува на Велики петок за да се одбележат страдањата на Исус Христос пред неговото воскреснување.
XS
SM
MD
LG