Достапни линкови

Вашингтон: Буш му изразил целосна поддршка на Доналд Рамсфелд


Американскиот претседател Џорџ Буш му изрази целосна поддршка на секретарот за одбрана Доналд Рамсфелд кој се најде под критики поради пропустите во војната во Ирак. Имено, шестмина пензионирани американски генерали го обвинија Рамсфелд за ароганција и за игнонрирање на командантите кои се во Ирак. Буш не ги прифати ваквите критики.
XS
SM
MD
LG