Достапни линкови

Москва: Идната недела консултации за иранската нуклеарна програма


Претставници на петте постојани членки на Советот за безбедност на Обединетите Нации, плус на Германија, во идната недела во Москва ќе одржат консултации за спорната иранска нуклеарна програма. Официјална Москва изрази надеж дека на состанокот ќе се изнајде пат за дипломатско решение на спорот меѓу Иран и меѓународната заедница.
XS
SM
MD
LG