Достапни линкови

Пјогјанг: Одбележување на роденденот на Ким Ил Сунг


Северна Кореа денеска, со масовни церемониии, го прославува роденденот на основачот на државата Ким ил Сунг. Вообичаено за, како што се нарекува ,,Денот на сонцето,, илјадници луѓе учествуваат на уличните слетови, посветени на Големиот лидер и на неговиот син, и сегашен водач на нацијата Ким Јонг Ил.
XS
SM
MD
LG