Достапни линкови

Авганистан: Убиени 40-тина талибански бунтовници


Четириесетина талибански бунтовници и шестмина авганистански полицајци биле убиени во текот на целодневните судири кај Кандахар на југот на земјата, соопшти гувернерот на таа област Асудала Калид. Станува збор за најголеми пресметки во Авганистан во последниве неколку месеци.
XS
SM
MD
LG