Достапни линкови

Вашингтон: Џорџ Буш има доверба во секретарот за одбрана Рамсфелд


Белата Куќа соопшти дека американскиот претседател Џорџ Буш и натаму има доверба во секретарот за одбрана Доналд Рамсфелд, чија оставка бараат група поранешни американски генерали. Тие сметаат дека Рамсфелд е одговорен за хаосот во Ирак.
XS
SM
MD
LG