Достапни линкови

Москва: Наредната недела состанок во Москва за иранската нуклеарна програма


Руското министерство за надворешни работи соопшти дека на 18-ти овој месец во Москва ќе се состанат претставници на Русија, Кина, Соединетите Држави и Европската Унија на разговори за иранската нуклеарна програма. Во меѓувреме, во Иран пристигна кинески официјален претставник со цел да се намалат тензиите во врска со нуклеарните активности на Техеран.
XS
SM
MD
LG