Достапни линкови

Соединети Држави: Мусауи се соочува со смртна казна


Адвокатите на Закариас Мусауи, обвинетиот за терористичките напади врз Соединетите Држави на единаесетти септември две илјади првата година се очекува денеска да побараат негово иземање од вината поради менталната непресметливост на нивниот клиент. Мусауи се соочува со смртна казна поради тоа што, според обвинителството, бил вклучен во подготвата на терористичките напади.
XS
SM
MD
LG