Достапни линкови

Катманду: Повредени три лица


Непалската полиција отворила оган врз демонстрантите во главниот град Катманду при што биле повредени три лица, јавуваат агенциите. Протестите за поголема демократија во земјата избувнаа пред една недела и во досегашните судири со полицијата имало најмалку четворица загинати.
XS
SM
MD
LG