Достапни линкови

Карачи: Heмирите траат три дена


Пакистански војници биле распоредени по улицитe на Карачи со цел да ги спречат намирите што веќе три дена траат во тој град. Ова распоредување е прво по шиитско сунитските судари во почетокот на деведесетите години од минатиот век. До најновите немири дојде откако во самоубиствени бомбашки напади врз една сунитска џамија загинаа најмалку пеесет и седум луѓе.
XS
SM
MD
LG