Достапни линкови

Карачи: Најмалку 57 лица загинаа во самоубиствени напади


Најмалку 57 пакистанци загинале во вчерашните самоубиствени напади на еден муслимански собир во Карачи. Полицијата смета дека нападот бил извршен од двајца бомбаши самоубијци. Пакистанскиот претседател Мушараф го осуди нападот и нареди засилено обезбедување на шиитските и сунистките џамии.
XS
SM
MD
LG