Достапни линкови

Каиро: Состанок на Арапската Лига за ситуацијата во Ирак


Шефовите на дипломатиите на земјите членки на Арапската Лига денеска во Каиро ќе разговараат за ситуацијата во Ирак. Привремениот ирачки премиер Ибрахим ал Џафари изјави дека Багдад ќе го бојкотира состанокот, поради последните изјави на египетскиот претседател Хосни Мубарак кој оценил дека Ирак се наоѓал пред граѓанска војна.
XS
SM
MD
LG