Достапни линкови

Вашингтон: Повеќе од 60% од американците имаат проблеми со дебелината


Деведесет проценти од американците знаат дека нивните сограѓани се предебели, но само четириесет насто веруваат дека и самите спаѓаат во таа категорија. Ова го покажа најновото истражување спроведено во Соединетите Држави. Според владините податоци пак, повеќе од шеесет проценти од американците имаат проблеми со вишокот килограми.
XS
SM
MD
LG