Достапни линкови

Кунар: Шест лица загинаа, а 14 се повредени при експлозија на граната


6 деца загинале, а 14 лица биле повредени при експлозија на граната во провинцијата Кунар, во источен Авганистан. Во близина на училиштето се наоѓала американска воена база, но според полицијата, цел на нападот било училиштето, бидејки талибанците биле против образованието.
XS
SM
MD
LG