Достапни линкови

Закинтос: Земјотрес со јачина од 5,7 степени


Силен земјотрес со јачина од 5,7 степени, според Рихтеровата скала, изутрината го погодил грчкиот остров Закинтос во Јонско Море. Засега не се регистрирани жртви и материјална штета.
XS
SM
MD
LG