Достапни линкови

Луксембург: ЕУ ќе ја прекине помошта за Хамас


Министрите за надворешни работи на Европската Унија денеска во Луксембург се очекува да ја поддржат одлуката за прекинување на директната помош за палестинската влада предводена од радикалниот Хамас. На состанокот беше потврдена и одлуката за забрана на белорускиот претседател Александар Лукашенко и триесетина други белоруски претставници да патуваат во земјите на Унијата.
XS
SM
MD
LG